Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Inteligentne domy

Inteligentne domy

Nasze domy stają się coraz inteligentniejsze - Bosch rozwija technologie Smart Home i oferuje szeroką gamę komunikujących się ze sobą produktów, które odciążają nas w codziennych obowiązkach i pomagają oszczędzać. Dzięki nim niewielki smartfon może stać się mobilnym centrum dowodzenia domem. Dzięki IoT, miasta przyszłości będą inteligentnie zintegrowaną siecią zależności, którą zarządzać będziemy z większą dokładnością i lepszymi wynikami. Dzięki IoT, miejskie przestrzenie mogą być czystsze, bezpieczniejsze i mniej stresujące, a więc bardziej przyjazne mieszkańcom.

Inteligentne domy przyszłości – komfort i bezpieczeństwo

Inteligentne domy przyszłości – komfort i bezpieczeństwo

Nadeszła nowa era technologii wykorzystywanej w domach. Lodówki są podłączone do Internetu, smartfony komunikują się z samochodami, a Ty możesz regulować centralne ogrzewanie bez wstawania z sofy. Internet rzeczy, jaki to umożliwia, stał się częścią naszego codziennego życia, a połączone ze sobą w sieci produkty i aplikacje oferują większą wygodę oraz więcej wolnego czasu, abyśmy mogli cieszyć się życiem.

Ogrzewanie domu

Sterowanie temperaturą w domu za pośrednictwem smartfona

Inteligentne technologie zdobywają kolejne obszary naszego życia. Coraz częściej pomagają nam nie tylko w pracy, ale też w domu. Od jakiegoś czasu możemy zdalnie sterować inteligentnymi sprzętami kuchennymi i systemami zabezpieczeń.

Inteligentne miasta przyszłości

Inteligentne miasta przyszłości

Jeden dzień w Bombaju to dla organizmu obciążenie równe 45 wypalonym papierosom. Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych w korkach spalana jest benzyna o wartości 120 miliardów dolarów, a przeciętny Amerykanin spędza w nich rocznie co najmniej 40 godzin swojego życia. Zanieczyszczenie powietrza, efektywne wykorzystanie zasobów, komunikacja i bezpieczeństwo to najpoważniejsze problemy współczesnych miast. Czy potrafimy im zaradzić?

BSH - suszarka

Suszarka Bosch z funkcją Home Connect

Wysusz pranie jednym kliknięciem – inteligentna suszarka z pompą ciepła Bosch. Idealna suszarka powinna działać szybko i perfekcyjnie. Musi być oszczędna, łagodna dla ubrań i przyjazna dla środowiska naturalnego. A do tego dobrze, by wiedziała, jakiego suszenia potrzebuje Twoje pranie.

Lodówki Bosch z funkcją Home Connect

Lodówki Bosch z funkcją Home Connect

Sprawdzenie zawartości lodówki ze smartfona. Możliwość zmiany ustawień temperatury chłodziarki i zaplanowania mrożenia produktów poprzez aplikację. Komunikat na temat produktów w naszej lodówce, którym kończy się termin ważności. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić możliwość komunikowania się ze sprzętem AGD i zdalne nim zarządzanie. Dziś, w ramach Internetu Rzeczy, oferuje to technologia Home Connect.

kosiarka Indego

Robot koszący Indego od Bosch

Jeżeli można odkurzyć dom za pośrednictwem aplikacji, to czy można skosić trawę zdalnie? Już tak! Robot koszący Indego od Bosch nie tylko kosi trawę, ale nawet sam wie, kiedy i jak najlepiej to zrobić!
Zielony i równo przycięty trawnik przed domem to marzenie wielu użytkowników ogrodów. Koszenie trawy to jednak zajęcie pracochłonne, wymagające czasu i wysiłku. Indego pozwoli Ci utrzymać perfekcyjny trawnik bez Twojego udziału. Wszystko dzięki technologii Internetu Rzeczy (IoT)!

IoT w Boschu