Inteligentne domy

Inteligentne domy

Nasze domy stają się coraz inteligentniejsze - Bosch rozwija technologie Smart Home i oferuje szeroką gamę komunikujących się ze sobą produktów, które odciążają nas w codziennych obowiązkach i pomagają oszczędzać. Dzięki nim niewielki smartfon może stać się mobilnym centrum dowodzenia domem. Dzięki IoT, miasta przyszłości będą inteligentnie zintegrowaną siecią zależności, którą zarządzać będziemy z większą dokładnością i lepszymi wynikami. Dzięki IoT, miejskie przestrzenie mogą być czystsze, bezpieczniejsze i mniej stresujące, a więc bardziej przyjazne mieszkańcom.

Inteligentne domy przyszłości – komfort i bezpieczeństwo

Inteligentne domy przyszłości – komfort i bezpieczeństwo

Nadeszła nowa era technologii wykorzystywanej w domach. Lodówki są podłączone do Internetu, smartfony komunikują się z samochodami, a Ty możesz regulować centralne ogrzewanie bez wstawania z sofy. Internet rzeczy, jaki to umożliwia, stał się częścią naszego codziennego życia, a połączone ze sobą w sieci produkty i aplikacje oferują większą wygodę oraz więcej wolnego czasu, abyśmy mogli cieszyć się życiem.

Ogrzewanie domu

Sterowanie temperaturą w domu za pośrednictwem smartfona

Inteligentne technologie zdobywają kolejne obszary naszego życia. Coraz częściej pomagają nam nie tylko w pracy, ale też w domu. Od jakiegoś czasu możemy zdalnie sterować inteligentnymi sprzętami kuchennymi i systemami zabezpieczeń.

Inteligentne miasta przyszłości

Inteligentne miasta przyszłości

Jeden dzień w Bombaju to dla organizmu obciążenie równe 45 wypalonym papierosom. Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych w korkach spalana jest benzyna o wartości 120 miliardów dolarów, a przeciętny Amerykanin spędza w nich rocznie co najmniej 40 godzin swojego życia. Zanieczyszczenie powietrza, efektywne wykorzystanie zasobów, komunikacja i bezpieczeństwo to najpoważniejsze problemy współczesnych miast. Czy potrafimy im zaradzić?