Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Współpraca i przywództwo

Inspirujmy się nawzajem. Inspirujmy się do tworzenia rozwiązań poprawiających nasze życie, pozostając wiernymi swoim wartościom i tworząc przyszłość.

Zespół pracowników o różnej płci i kolorze skóry wspólnie wesoło pozuje w sali konferencyjnej pełnej karteczek samoprzylepnych.

W firmie Bosch cenimy wartości.

Każdy jest inny - i to nam się podoba. Zainspiruj się miejscem, w którym możesz być sobą i wykorzystaj możliwości, jakie daje nasza obecność na całym świecie. Współpraca, otwartość, szacunek i zaufanie - to wartości firmy Bosch.

Nasze wartości

W firmie Bosch cenimy wartości. Nasza kultura opiera się na wartościach wskazanych przez naszego założyciela, Roberta Boscha: wzajemnym szacunku, uczciwości, otwartości, zaufaniu, odpowiedzialności oraz skupieniu na rozwiązaniach. Dotrzymujemy słowa i jesteśmy dumni z bycia częścią firmy Bosch. To więcej niż tylko retoryka zarządzania, to prawdziwa wzajemna inspiracja. W ankietach potwierdza to ponad 80 % naszych pracowników.

Nasza różnorodność

Naszym celem jest poprawa jakości życia i tworzenie lepszego świata, teraz i w przyszłości. Tak jak zróżnicowane są nasze działania, tak różnorodni są nasi pracownicy. Suma indywidualności to źródło nowych pomysłów, a w dalszej perspektywie nowych technologii. Tak szerokie grono pracowników firmy Bosch umożliwia dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z osobami z całego świata, wymianę pomysłów oraz uczenie się od siebie nawzajem - w obrębie interdyscyplinarnych zespołów, podczas realizacji projektów globalnych, a także w wolnym czasie.

Nasi byli pracownicy to również wspaniałe źródło wsparcia i inspiracji. "Bosch Management Support" to przestrzeń umożliwiająca międzypokoleniową wymianę doświadczeń i wiedzy z ekspertami, którzy przeszli już na emeryturę. Różnorodność to nasz klucz do sukcesu, silnie zakorzeniony w naszej kulturze.

Nasze przywództwo

Wdrażamy przywództwo na nowych zasadach. W firmie Bosch wierzymy, że każdy z nas pełni rolę lidera. Innymi słowy: WE LEAD Bosch.

"Przywództwo" postrzegamy z trzech kluczowych perspektyw: każdy pracownik jest przywódcą dla siebie, wielu z nich przewodzi zespołom, a wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za naszą organizację. Zasady "We LEAD Bosch" to dziesięć zdań, które podsumowują nasz styl przywództwa i współpracy. Nasza wizja brzmi następująco: wszyscy pracownicy dzielą się swoim doświadczeniem i pasją, starając się wprowadzać zmiany na korzyść firmy Bosch, zgodnie z naszą misją "Technologia bliżej nas". Oznacza to radość z pracy, wnoszenie do organizacji specjalistycznej wiedzy; jednoczesny rozwój osobisty i budowanie zespołu; wysoką efektywność - z Tobą za sterami.

Bosch zmienia życie

Cenimy zarówno nasz biznes jak i nasze środowisko. Opierając się na naszych charytatywnych fundamentach, tworzymy technologię poprawiającą życie ludzi i wspieramy inicjatywy społeczne i środowiskowe. W trwały sposób kształtujemy przyszłość świata dzięki innowacyjnym, inteligentnym i przynoszącym korzyści rozwiązaniom.

Firma Bosch dąży do neutralności węglowej

Zrównoważony rozwój w firmie Bosch

Zrównoważony rozwój w firmie Bosch

Naszym celem jest wdrożenie "technologii bliżej nas”, podnoszącej jakość życia. Zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju, do "perspektywy długoterminowej", mamy zakodowane głęboko w DNA. Neutralność pod względem emisji CO₂ osiągnęliśmy już w ponad 400 lokalizacjach, chcemy jednak działać dalej i jeszcze bardziej ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Chcemy kształtować pozytywne zmiany klimatyczne i uważnie kontrolować ślad węglowy naszych produktów, zamawianych towarów i łańcucha logistycznego. Wspieramy wszystkich naszych pracowników, którzy dążą do zrównoważonego rozwoju.

Firma Bosch dąży do neutralności węglowej
Robert Bosch Stiftung

Bosch Foundation – nasza baza

Bosch Foundation – nasza baza

Aby skupić się na swojej misji, musimy całkowicie uniezależnić się od presji z zewnątrz i skoncentrować się na tworzeniu technologii, które poprawiają jakość życia. Prowadząc działalność jako GmbH, czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nie zależymy od notowań akcji, a 92% udziałów w naszej firmie należy do fundacji non-profit Robert Bosch Foundation. Za jej pośrednictwem zyski naszej firmy przeznaczane są na projekty i organizacje społeczne działające na rzecz badań, zdrowia, edukacji i społeczeństwa. Nasz sukces pozwala nam wprowadzać odczuwalne zmiany w otaczającym nas świecie, inspirując nas do dalszego tworzenia, wprowdzania innowacji i ulepszania otoczenia.

Robert Bosch Stiftung
Bosch w Renningen

Technologia dla życia

Technologia dla życia

Od ponad 100 lat jesteśmy przystanią dla innowatorów, katalizatorów, myślicieli, pionierów i osób rozwiązujących problemy, które nieustannie poszukują nowych i ekscytujących wyzwań mogących poprawiać jakość życia innych. Najważniejsze innowacje:

  • Jedyna na świecie w pełni zautomatyzowana technologia parkowania bez udziału człowieka.
  • Szybki, bardziej bezpieczny i pewny test na COVID-19 zapewniający wiarygodne wyniki w zaledwie 39 minut.
  • Do roku 2025 wszystkie produkty elektroniczne firmy Bosch będą posiadać wbudowaną sztuczną inteligencję

Tworząc nowoczesne, przestronne i inspirujące środowisko pracy, mamy na celu wspieranie współpracy, pracy zespołowej oraz kształtowanie przełomowego, innowacyjnego sposobu myślenia. Dołącz do nas, aby odkryć przestrzeń sprzyjającą wspólnej nauce, nawiązywaniu kontaktów i swobodzie myślenia, oraz poznać wspaniały zespół ludzi, którzy starają się wspólnie ulepszać jakość naszego życia.

Bosch w Renningen

Inspiracje Bosch – W skrócie

Icon jewel

Długoterminowe wartości

Icon user-arrows-heart

Różnorodność w praktyce

Icon watering-can

Wsparcie ze strony przełożonych

Icon global-entrepreneur

Niezależność finansowa i odpowiedzialność społeczna

Icon leaf-simple

Ugruntowana strategia zrównoważonego rozwoju

Icon box-lightbulb

Siła napędowa innowacji

Shawn siedzi za biurkiem w pomieszczeniu biurowym.

Work #LikeABosch – Aplikuj teraz

Udostępnij na: