Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Wejdź do świata przemysłu 4.0 z Bosch Rexroth

Factory of the Future Lab

Postęp technologiczny nabrał ogromnego tempa. Digitalizacja fabryk, zwana często czwartą rewolucją przemysłową, dokonuje się na naszych oczach, a Bosch uchodzi za jednego z jej pionierów.

Jak to wszystko się zaczęło?

Już w 2011 roku na Targach w Hanowerze przedstawiliśmy ideę fabryki przyszłości. Jej głównym założeniem było, że to nie ludzie mają dostosować się do maszyn, lecz maszyny do ludzi. Co więcej – w tej wizji produkty miały być zaangażowane w proces wytwarzania samych siebie, a także komunikować się z ludźmi oraz maszynami.

Dzisiaj dysponujemy gotową technologią, oprogramowaniem i usługami niezbędnymi dla dalszego rozwoju Przemysłu 4.0 i wprowadzamy fabryki – własne i swoich klientów – w nową erę przemysłową. Transformacja przemysłu wymaga jednak inwestycji, dlatego firmom coraz częściej zależy na możliwości przetestowania rozwiązań przed wdrożeniem ich w swoich zakładach. Dziś jest to możliwe m.in. w przestrzeni przemysłowych innowacji. Firma Bosch Rexroth, lider w dziedzinie technologii napędów i sterowania, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, stworzyła w Warszawie showroom CU.BE, do którego zaprasza wszystkich zainteresowanych.

CU.BE

Odkrywaj technologię z Bosch Rexroth

CU.BE to centrum doświadczeń klienta. Nazwa nie oznacza kostki, lecz CUSTOMER BENEFIT – czyli wszystko to, co odbiorca może zyskać stosując nasze produkty i rozwiązania. Na showroom składają się dwie przestrzenie – Factory of the Future Lab oraz Mobile & Industrial World.

Factory of the Future Lab to miejsce, w którym automatycy, programiści, pracownicy utrzymania ruchu i produkcji oraz pasjonaci technologii mogą poznać, a przede wszystkim – przetestować na żywo, koncepcję Przemysłu 4.0. Prezentuje w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. Składa się ona w 95% z produktów i oprogramowania Bosch Rexroth. Linia posiada także rozwiązania z zakresu robotyki. To tutaj można dowiedzieć się więcej między innymi o pojeździe autonomicznym AMR z rodziny ActiveShuttle. To nowoczesne rozwiązanie od Bosch Rexroth służy do automatyzacji transportu materiałów w fabrykach. Dzięki zastosowaniu tej technologii w Bosch Automotive Wrocław możemy zwiększać efektywność naszych procesów intralogistycznych, oszczędzając czas i zasoby.

Factory of the

Odwiedzający Factory of the Future Lab mogą także dowiedzieć się jak zintegrować świat IT (m.in. chmury i systemy analityki) z przemysłem poprzez zastosowanie nowoczesnych czujników, protokołów i bramek IoT. Dopełnieniem jest implementacja idei cyfrowego bliźniaka produktu, który wykorzystywany jest do sterowania poszczególnymi stanowiskami i ich integracji w jeden „wspólny organizm”.

Mobile & Industrial World z kolei skupia się na aktualnych trendach technologicznych w aplikacjach mobilnych i stacjonarnych, czyli elektronifikacji, elektryfikacji, automatyzacji i energooszczędności. Na odwiedzających czekają m.in.: napęd jazdy eLION, koparka wyposażona w BODAS, układ napędu jazdy eDA, CytroBox oraz maszyna pokazowa technologii przemysłowych.

grabowski

Koncepcja Przemysłu 4.0 zakłada automatyzację wielu działań, szczególnie tych powtarzalnych i monotonnych. Dzięki temu pracownicy mają więcej czasu, by realizować bardziej strategiczne czy kreatywne zadania.

tłumaczy Ievhen Grabowski, Application Engineer w firmie Bosch Rexroth.

"Wykorzystujemy zdobytą wiedzę i możliwości, by nieustannie udoskonalać środowisko pracy tak, aby było przyjazne i bezpieczne dla ludzi, a praca całej fabryki mogła być jak najbardziej efektywna. Przemysł 4.0 umożliwia optymalną integrację pracy człowieka z maszyną" - dodaje.

Technologia w służbie człowiekowi

Nowoczesne technologie pozwalają wprowadzić takie udoskonalenia jak np. ustawienie języka ojczystego na monitorze podłączonym do maszyny czy dostosowanie wysokości stołu roboczego. Choć są to pozornie proste rozwiązania, znacznie poprawiają komfort codziennej pracy. „Nadrzędną wartością jest przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników. Obecnie technologia oferuje szereg rozwiązań, jak np. zaawansowane czujniki, dzięki którym roboty współpracujące stały się nie tylko nieodłączną częścią nowoczesnej produkcji, wyręczając człowieka w fizycznych, powtarzalnych pracach, ale są również bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej” – uzupełnia Grabowski.

factory

Miejsce otwarte na wszystkich

Do CU.BE zapraszamy wszystkich: duże firmy, przedsiębiorców, studentów, a także osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami.

Ważnym elementem w strategii firmy Bosch Rexroth jest współpraca z młodymi ludźmi, uczelniami wyższymi i technikami. Uważamy, że żadna technologia nie rozwiąże wszystkich problemów firm, ale nawyk wprowadzania nawet najdrobniejszych zmian jest niezwykle istotny. Wspieramy kreowanie odważnych pomysłów na optymalizację i sprawdzamy, czy mają one sens w konkretnym zastosowaniu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego showroomu bez względu na to, czy chcesz ulepszyć wdrożone już rozwiązania, czy też postanowiłeś wykonać pierwszy krok w stronę poznania Przemysłu 4.0.

Zapisz się na wizytę na żywo lub wirtualnie!

https://www.boschrexroth.com/pl/pl/cu-be/