Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce
Technologia bliżej nas

Bosch w Polsce

30 lat Bosch w Polsce

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły ponad 13,5 mld zł. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

5

głównych lokalizacji w Polsce

Bosch w Polsce

Przychody ze sprzedaży Grupy Bosch w Polsce, w 2022 roku:

7.2

mld zł na rynku krajowym

13.5

mld zł całkowitej sprzedaży netto

blisko 8500

pracowników

4 spółki

Robert Bosch,

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego,

Bosch Rexroth,

sia Abrasives Polska

8 fabryk

Produkty i usługi, które wzbudzają entuzjazm

W samochodzie, w domu, w pracy – technologia Bosch kształtuje wiele dziedzin życia.

Kadra zarządzająca w Polsce

Informacje na temat kierownictwa spółek Grupy Bosch w Polsce.

Rafał Rudziński

Rafał Rudziński

Prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o.
Reprezentant Grupy Bosch w Polsce

Kontakt:
Robert Bosch Sp. z o. o.
ul. Jutrzenki 105
PL-02-231 Warszawa
Tel: + 48 (22) 715 42 01

Piotr Pyzio

Piotr Pyzio

Dyrektor Zakładu (WwP/PM)

Kontakt:
Robert Bosch Sp. z o. o.
Wrocławska 43
PL-55-095 Mirków
Tel: + 48 (71) 79 82 578

Thomas Ilkow

Thomas Ilkow

Dyrektor Generalny Bosch Rexroth Sp z o.o.

Kontakt:
Bosch Rexroth Sp. z o. o.
ul. Jutrzenki 102/104
PL-02-230 Warszawa
Tel: +48 (22) 738 19 44

Konrad Pokutycki

Konrad Pokutycki

Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Kontakt:
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 183
PL-02-222 Warszawa
Tel: +48 (22) 57 27 611

System zarządzania jakością

Certyfikat ISO 9001:2015

Certyfikat ISO 9001:2015

Polityka jakości

Polityka jakości

Marki

Grupa Bosch obejmuje szereg różnych marek, skrojonych na miarę potrzeb konkretnych rynków, których produkty i usługi również mają na celu zwiększenie jakości życia. Oto one:

  1. Bosch
  2. Serwis samochodowy Bosch
  3. Rexroth
  4. Buderus
Portret Roberta Boscha

Historia

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Były to narodziny ogólnoświatowej dzisiaj firmy. Od samego początku firmę charakteryzowały siła innowacyjności i zaangażowanie społeczne.

Strumień w pobliżu lokalizacji Bosch w Blaichach w Niemczech.

Ponosimy odpowiedzialność

Zrównoważony rozwój oznacza dla nas zabezpieczenie długoterminowego sukcesu firmy przy jednoczesnej ochronie zasobów naturalnych, od których zależą obecne i przyszłe pokolenia. Ekologia jest więc napędową innowacji. Jednocześnie wykazujemy szczególnie wysoki poziom korporacyjnej odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw – zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią.

Stefan Hartung

Zgodność

Zgodność jest integralną częścią wartości naszej firmy. Dzięki zasadom ujętym w kodeksie obowiązującym na całym świecie chronimy naszych współpracowników i firmę oraz naszych klientów i partnerów.

Skontaktuj się z Bosch

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Telefon

Wyślij do nas wiadomość

Porozmawiaj z nami na chacie!

Masz pytania lub sugestie? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni od godziny 08.00 do 17.00 w dni robocze.