Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce
Technologia bliżej nas

Bosch w Polsce

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

5

głównych lokalizacji w Polsce

Bosch w Polsce

Przychody ze sprzedaży Grupy Bosch w Polsce, w 2023 roku:

8

mld zł na rynku krajowym

blisko 1,8

mld euro całkowitej sprzedaży netto

blisko 9600

pracowników

4 spółki

Robert Bosch,

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego,

Bosch Rexroth,

sia Abrasives Polska

8 fabryk

Kadra zarządzająca w Polsce

Informacje na temat kierownictwa spółek Grupy Bosch w Polsce.

Rafał Rudziński

Rafał Rudziński

Prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o.
Reprezentant Grupy Bosch w Polsce

Kontakt:
Robert Bosch Sp. z o. o.
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa

Piotr Pyzio

Piotr Pyzio

Dyrektor Zakładu (WwP/PM)
Członek Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o

Kontakt:
Robert Bosch Sp. z o. o.
Wrocławska 43
55-095 Mirków

Thomas Ilkow

Thomas Ilkow

Dyrektor Generalny Bosch Rexroth Sp z o.o.

Kontakt:
Bosch Rexroth Sp. z o. o.
ul. Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa

Konrad Pokutycki

Konrad Pokutycki

Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Kontakt:
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 183
02-222 Warszawa

System zarządzania jakością

Polityka jakości

Polityka jakości

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok 2022

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok 2022

Marki

Grupę Bosch tworzą różne marki, skrojone na miarę potrzeb konkretnych rynków, których produkty i usługi również mają na celu poprawę jakości życia. Oto one:

  1. Bosch
  2. Serwis samochodowy Bosch
  3. Rexroth
  4. Buderus
Portret Roberta Boscha

Historia

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Były to narodziny ogólnoświatowej dzisiaj firmy. Od samego początku firmę charakteryzowały siła innowacyjności i zaangażowanie społeczne.

Strumień w pobliżu lokalizacji Bosch w Blaichach w Niemczech.

Nasza odpowiedzialność

Zrównoważony rozwój oznacza dla nas zabezpieczenie długoterminowego sukcesu firmy przy jednoczesnej ochronie zasobów naturalnych, od których zależą obecne i przyszłe pokolenia. Ekologia jest więc napędową innowacji. Jednocześnie wykazujemy szczególnie wysoki poziom korporacyjnej odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw – zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią.

Stefan Hartung

Compliance

Compliance jest integralną częścią wartości naszej firmy. Dzięki zasadom ujętym w kodeksie obowiązującym na całym świecie chronimy naszych współpracowników i firmę oraz naszych klientów i partnerów.

Skontaktuj się z Bosch

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Telefon

Wyślij do nas wiadomość

Porozmawiaj z nami!

Masz pytania lub sugestie? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni od godziny 08.00 do 17.00 w dni robocze.