Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Z nami możesz robić rzeczy ważne!

Kariera w Bosch Mirków

Witamy w firmie Bosch

Z nami możesz robić rzeczy ważne!

Zgodnie z naszym motto "Technologia bliżej nas", dostarczamy do samochodów ważną część systemu hamowania, od której zależy bezpieczeństwo użytkowników pojazdów i pozostałych uczestników ruchu.

Kształtuj z nami przyszłość

Dla uczniów i studentów

Jesteśmy zakładem, który chętnie nawiązuje współpracę z uczniami, studentami oraz uczelniami zawodowymi i wyższymi we Wrocławiu. Zobacz, jak współpracujemy z ośrodkami kształcenia.

Wspólnie możemy więcej

Dla profesjonalistów

Aby sprostać najwyższym wymogom jakościowym pracujemy z najlepszymi profesjonalistami. Cenimy doświadczenie i kompetencje techniczne, ale ważna jest dla nas również osobowość i indywidualne cechy naszych kandydatów i pracowników. Poznaj obszary pracy dla profesjonalistów w fabryce w Mirkowie.

Rekrutacja

Rekrutacja, w zależności do rodzaju stanowiska, trwa od około 2 tygodni – na stanowiska produkcyjne i magazynowe, do około 1 miesiąca w przypadku stanowisk inżynierskich, eksperckich i kierowniczych.

Icon number 1

Aplikacja

Nasz system rekrutacyjny umożliwia szybkie i intuicyjne aplikowanie. Pozwala jednocześnie zachować wysoką transparentność – kandydat ma dostęp do swojego profilu i informacji o statusie aplikacji na każdym z etapów rekrutacji.

Icon number 2

Selekcja

Po otrzymaniu zgłoszenia analizujemy CV kandydatów. Na spotkania zapraszamy kandydatów naszym zdaniem najlepiej dopasowanych do profilu.

Icon number 3

Rozmowa kwalifikacyjna

Na tym etapie rozmawiamy o doświadczeniu i kompetencjach kandydata. W zależności od stanowiska, można spodziewać się jednej lub dwóch rozmów. Aby potwierdzić praktyczne umiejętności stosujemy testy manualne, techniczne i wiedzy. Nie zapominamy o tym, aby rozmowa była cennym spotkaniem dla obydwu stron. Ważne dla nas jest to, aby kandydat poczuł się swobodnie, miał okazję poznać przyszłe zadania, przełożonego oraz miejsce pracy. W trakcie spotkania z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania.

Icon number 4

Decyzja

Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, niezależnie od decyzji, wszystkim kandydatom przekazujemy informację zwrotną.

Zobacz, czym się zajmujemy!

Bosch Mirków koło Wrocławia

Nasza oferta

Doceniamy zaangażowanie naszych pracowników, dlatego oferujemy im szeroki pakiet benefitów i udogodnień.

Rozwijaj się z nami

Rozwijaj się z nami

Rozwijaj się z nami

Aby rozwijać się z nami, możesz skorzystać z bogatego pakietu szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Możesz również uczyć się języków obcych.

Rozwijaj się z nami
Czas dla Ciebie

Czas dla Ciebie

Czas dla Ciebie

Twój work-life balance jest dla nas ważny. W zależności od stanowiska proponujemy różne modele pracy, dbając o to, by pracownicy mieli czas na odpoczynek. Elastyczne godziny pracy, możliwość pracy z domu (home office) czy praca zmianowa ułatwią Ci pogodzenie życia zawodowego i rodzinnego.

Czas dla Ciebie
Dla rodziny

Dla rodziny

Dla rodziny

Organizujemy eventy pracownicze oraz Dni Otwarte dla Rodzin i Przyjaciół. Zachęcamy również dzieci pracowników do udziału w tematycznych konkursach i innych aktywnościach.

Dla rodziny
Dodatkowe premie

Dodatkowe premie

Dodatkowe premie

Latem, gdy planujesz wakacje, Twoje konto zasili premia urlopowa. Będziesz mógł również skorzystać ze zniżek na zakupy pracownicze, na wybrane produkty Grupy Bosch.

Dodatkowe premie
Zjesz smacznie jak w domu

Zjesz smacznie jak w domu

Zjesz smacznie jak w domu

W naszej kantynie codziennie znajdziesz smaczne, różnorodne i obfite posiłki. Dzięki dofinansowaniu ucieszą Cię także ich ceny.

Zjesz smacznie jak w domu
Wspieramy aktywny tryb życia

Wspieramy aktywny tryb życia

Wspieramy aktywny tryb życia

Możesz skorzystać z karty sportowej MultiSport oraz dofinansowania do sportów drużynowych. Rower, na którym przyjedziesz do pracy, możesz pozostawić na zadaszonych stanowiskach parkingowych.

Wspieramy aktywny tryb życia
U nas możesz poczuć się bezpiecznie

U nas możesz poczuć się bezpiecznie

U nas możesz poczuć się bezpiecznie

Grupowe ubezpieczenie na życie powoduje, że jesteś lepiej przygotowany/przygotowana na zdarzenia losowe.

U nas możesz poczuć się bezpiecznie
Dbamy o Twoje zdrowie

Dbamy o Twoje zdrowie

Dbamy o Twoje zdrowie

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem. Szkolimy pracowników nie tylko z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ale też oferujemy im konsultacje z fizjoterapeutą. Ponadto zapewniamy dostęp do prywatnej opieki medycznej, z możliwością rozszerzenia na członków rodziny.

Dbamy o Twoje zdrowie

Odpowiedzialność społeczna

Przestrzeganie zasady zgodności z prawem oraz odpowiedzialnego i uczciwego postępowania w biznesie stanowią dla Grupy Bosch od zawsze najważniejszą regułę i są kluczowymi wartościami. Postępujemy odpowiedzialnie biorąc pod uwagę również nasz wpływ na społeczeństwo i środowisko.

Historia Bosch w Mirkowie

Zobacz, skąd w nas tyle pasji do tworzenia technologii, które znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Aplikowanie w czterech krokach

 

1996

1996

1996

Początki: Bosch przejął firmę Allied Signal - dawną fabrykę układów hamulcowych w Twardogórze.

Historia naszego oddziału sięga 1965 roku i działalności zakładu w Twardogórze. Po zmianach właścicieli, w 1996 roku rozpoczęła się produkcja elementów układów hamulcowych pod szyldem Bosch. Działamy więc już ponad 20 lat! Jakość, niezawodność i szeroko pojęte bezpieczeństwo stanowiące fundamenty naszej działalności, zbudowane są na wieloletnim doświadczeniu, eksperckiej wiedzy i zaangażowaniu naszych pracowników.

1996
2003

2003

2003

Transfer: Przeniesienie produkcji do nowego zakładu w Mirkowie pod Wrocławiem.

Inwestycja w Mirkowie, pozwoliła nam rozwinąć skrzydła. To nie była tylko zwykła przeprowadzka linii produkcyjnych, ale również transfer wieloletniego specjalistycznego know-how. Bliskość dużego miasta oraz infrastruktura logistyczna zapewniły klientom łatwiejszy dostęp, a nam bliskość do dostawców. Sieć wrocławskich szkół wyższych stanowiła szansę na przyszłą współpracę oraz gwarancję dostępności inżynierów i profesjonalistów. Dzięki tym atutom Mirków stał się idealnym miejscem do rozwoju potencjału zakładu.

2003
2009

2009

2009

Rozbudowa: Nowi klienci i dalszy rozwój.

Kryzys w branży motoryzacyjnej, spadek zamówień i zysków to powszechne hasła w 2009 roku. Ale nie dla Bosch w Mirkowie! Budowana od wielu lat przewaga konkurencyjna, pozwoliła nam prężnie się rozwijać. Do niedawnej listy klientów tj. Fiat, Dacia, Suzuki, Toyota i Ford dołączyli właśnie wtedy czołowi producenci samochodowi z Europy zachodniej - Volkswagen i BMW. Fabryka rozrosła się do obecnego rozmiaru, co przyniosło kolejne szanse na nowe inwestycje.

2009
2012

2012

2012

Badania i Rozwój (R&D): Nowa przestrzeń i nowe projekty.

W wyniku decyzji spółki Robert Bosch odsprzedaliśmy produkcję części układu hamulcowego: zacisków hamulcowych oraz hamulców bębnowych. Pod dachem w Mirkowie pozostała produkcja zespołów mocy. W powstałą wolną przestrzeń wprowadziliśmy również nową działalność: otworzyliśmy własną Prototypownię oraz inżynieryjny Dział Badań i Rozwoju z laboratorium testowym. Aktualnie już 60 osobowy zespół Inżynierów prowadzi projekty, konstruuje komponenty do zespołów mocy oraz wykonuje testy weryfikujące. Dział realizuje wsparcie techniczne produkcji, ale też aktywnie uczestniczy w pracach nad nowymi generacjami układów hamulcowych. Doświadczenie i zaangażowanie pracowników oraz unikalne Know-how stawiają Mirkowski zespół R&D na najwyższej pozycji – jako globalne centrum kompetencji pełni wiodącą rolę we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz optymalizowaniu metodologii pracy inżynierów. Od 2012 rozpędu nabrała również produkcja części zamiennych na potrzeby autoryzowanych serwisów Bosch (Aftermarket). Kolejny raz doświadczenie i kompetencje zagwarantowały nam dalszy wzrost produkcji.

2012
2016

2016

2016

Innowacyjny produkt: iBooster Gen.1.

We wrześniu 2016 r. rozpoczęliśmy produkcję zupełnie nowej generacji zespołów mocy – iBooster Gen.1, zaprojektowanych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych. iBooster jest w stanie uzyskać ciśnienie w układzie hamowania 3-krotnie szybciej niż w przypadku standardowego systemu wyposażonego w ESP®. Jest podstawowym elementem umożliwiająca autonomiczną jazdę.

2016
2017

2017

2017

Fabryka Roku 2017: Industry 4.0

Innowacje i rozwój są zakorzenione w firmie już od początku działalności Roberta Boscha. Zakład w Mirkowie, podążając za globalnymi trendami, nieustannie się rozwija. Realizujemy nowe inwestycje technologiczne. Na wysoce zautomatyzowanych liniach wykorzystujemy najnowocześniejsze procesy produkcyjne. Z kolei nowoczesne rozwiązania tzw. ActiveCockpity w cyfrowy sposób prezentujące dane dostarczane automatycznie przez system MES są wykorzystywane w zakresie nadzoru nad produkcją. Także procesy logistyczne są zautomatyzowane, a wykorzystane techniki i systemy stanowią kluczowe elementy koncepcji Industry 4.0. Wdrożone rozwiązania zostały docenione już w 2017 roku, kiedy to zakład otrzymał tytuł „ Fabryka Roku 2017” w kategorii IT dla Przemysłu. Naszym celem na przyszłość jest automatyzacja procesów podejmowania decyzji oraz możliwość przewidywania zdarzeń, które mogą wystąpić w produkcji. Kolejnym etapem będzie wykorzystanie w tych procesach elementów sztucznej inteligencji.

2017
2020

2020

2020

Produkt przyszłości: iBooster Gen.2.

Nowoczesna technologia zastosowana w iBooster Gen.1. oraz gwarancja jego niezawodności zaowocowały ogromnym wzrostem zainteresowania produktem ze strony producentów samochodowych. Tak powstała wzbogacona o dodatkowe funkcje: 2-ga generacja iBooster’a. iBooster Gen.2. od początku roku 2020 produkowany jest właśnie w Mirkowie. Do jego produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze procesy produkcyjne i wysoce zautomatyzowana linia produkcyjna. Ta największa inwestycja technologiczna w naszym zakładzie, możliwa była dzięki wielkiemu wysiłkowi całego zespołu, dzięki doświadczeniu oraz wysokiej jakości naszej pracy.

Przewidywania na przyszłość to ponad 10 milionów samochodów wyposażonych w iBooster 2 wyprodukowany w fabryce w Mirkowie.

2020

Udostępnij na: