Przemysł 4.0

Kluczem do rozwoju przemysłu jest integracja maszyn, ludzi i procesów w internecie. Czwarta rewolucja przemysłowa, która na naszych oczach zmienia świat produkcji, tworzy nowe standardy: łatwą, wydajną i elastyczną produkcję oraz logistykę. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch dysponuje technologią, oprogramowaniem i usługami niezbędnymi dla dalszego rozwoju przemysłu 4.0. Spółka integruje z siecią własne zakłady produkcyjne, oferuje spersonalizowane rozwiązania i optymalizuje warunki pracy. Do roku 2020 Bosch planuje wykorzystać potencjał przemysłu 4.0, aby zaoszczędzić jeden miliard euro we własnych zakładach oraz wygenerować obrót w wysokości dodatkowego miliarda euro.

Istota przemysłu 4.0

Istota przemysłu 4.0

Każda kolejna rewolucja przemysłowa przynosi ze sobą niezwykłe zmiany i otwiera przed ludźmi nowe, fascynujące możliwości. Działo się tak zarówno podczas pierwszej rewolucji przemysłowej zapoczątkowanej w Anglii w XVIII wieku, działo się tak podczas trzeciej rewolucji określanej mianem naukowo-technicznej. Na naszych oczach mamy już jednak do czynienia z czwartą odsłoną rewolucji przemysłowej. O co w niej chodzi?

Bosch zmienia roboty we współpracowników

Bosch zmienia roboty we współpracowników

Czy wiesz, że właśnie w tym momencie, trwa czwarta rewolucja przemysłowa? Jej przejawem są między innymi inteligentne fabryki, w których maszyny pracują ramię w ramię z ludźmi. Jesteś ciekawy jak to wygląda?

Sztuczna inteligencja w fabrykach przyszłości

Sztuczna inteligencja w fabrykach przyszłości

Sztuczna inteligencja z jednej strony fascynuje, z drugiej – budzi lęk. Jednak mimo kontrowersji, które wywołuje, jest już wykorzystywana w wielu dziedzinach naszego życia.