Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Robot koszący Indego od Bosch

Robot koszący Indego od Bosch

Nawet trawa korzysta z zaawansowanej technologii, czyli Internet Rzeczy w Twoim ogrodzie

Jeżeli można odkurzyć dom za pośrednictwem aplikacji, to czy można skosić trawę zdalnie? Już tak! Roboty koszące Indego od Bosch nie tylko koszą trawę, ale nawet same wiedzą, kiedy i jak najlepiej to zrobić! Zielony i równo przycięty trawnik przed domem to marzenie wielu użytkowników ogrodów. Koszenie trawy to jednak zajęcie pracochłonne, wymagające czasu i wysiłku. Robot koszący Indego od Bosch pozwoli Ci utrzymać perfekcyjny trawnik bez Twojego udziału. Wszystko dzięki technologii Internetu Rzeczy (IoT)!

Zielony trawnik i więcej czasu!

Wykorzystanie Internetu Rzeczy kojarzy się głównie z przemysłem i wielkimi korporacjami. Rzadziej myślimy o IoT w kontekście codziennego życia. A przecież zmywanie naczyń, czy odkurzanie możemy dziś uruchomić z poziomu aplikacji w telefonie.

Od teraz, oprócz zarządzania zdalnie domowymi obowiązkami, wszyscy miłośnicy zieleni mogą korzystać z robota koszącego Indego od Bosch. Co jest w nim niesamowite? Klasyczna kosiarka potrzebuje człowieka, który będzie prowadził urządzenie po trawniku. Indego jest samodzielny. Dosłownie. Sam kosi praktycznie każdy rodzaj trawnika (nawet o nachyleniu do 27%).

Sekretem tej zdalnej kosiarki jest inteligentny system nawigacji „LogiCut” opracowany przez firmę Bosch. Dzięki niemu trawa jest zawsze koszona dokładnie, w sposób równoległy, czyli raz przy razie. Funkcja mapowania i obliczania powierzchni ogrodu sprawia, że kosiarka efektywnie przycina trawnik, nie omijając żadnych fragmentów i nie kosząc dwa razy tego samego odcinka.

Roboty koszące z rodziny Indego koszą równoległymi pasami, dlatego są bardzo dokładne, i energooszczędne. Pracują nawet do dwóch razy szybciej niż podczas koszenia w systemie losowym, wykorzystywanym w innych robotach koszących.

indego

40%

przyspieszenia robota koszącego Indego 700 to efekt systemu „LogiCut”

Nasz robot koszący to Twój osobisty ogrodnik

Domowe urządzenia podłączone do sieci pracują nie tylko na nasze zawołanie (poprzez uruchomienie ich z poziomu smartfona). Potrafią też same zaplanować prace, korzystając z zasobów internetu oraz „zdobytego doświadczenia”. Na przykład roboty koszące Indego same ustalają idealny program koszenia. Na podstawie informacji o wzroście trawy, aktualnej prognozy pogody oraz danych na temat powierzchni trawnika, analizują i obliczają optymalny termin skoszenia trawy.

W sobotni poranek nie musisz decydować czy skosić trawę, czy zabrać rodzinę na rowerową wycieczkę. Technologia, którą oferuje Bosch, daje Ci czas i niezależność. Możesz też zupełnie spontanicznie zdecydować, czy to dobry dzień na pracę Indego. Podczas sobotniej przejażdżki, mając dostęp do smartfona i internetu, uruchomisz kosiarkę, która zanim wrócisz do domu, wykona za Ciebie pracę.

indego 2

25 mld

urządzeń IoT będzie funkcjonować na rynku do 2020 roku

IoT dba o Ciebie i o siebie

To co jest dużą zaletą technologii Internetu Rzeczy (IoT) to fakt, że urządzenia domowe nie tylko sygnalizują stan postępu zadania w czasie rzeczywistym, ale również informują na bieżąco o błędach.
Kosiarki Bosch samodzielnie wracają do bazy i ładują się na kolejny cykl koszenia. Coraz większa samodzielność robotów koszących to ich ogromna zaleta.

Internet Rzeczy pozwala na łączenie urządzeń, usług i ludzi. Poprawa komfortu życia sprawia, że urządzenia połączone dzięki sieci internetowej stają się coraz popularniejsze. Z czasem będą coraz lepiej zintegrowane, nie tylko z człowiekiem, ale również między sobą. Smartfony i aplikacje takie jak Home Connect staną się centrami zarządzania domem i jego otoczeniem. Rozgość się w komfortowej rzeczywistości Internetu Rzeczy, jaką na co dzień tworzy dla Ciebie Bosch.