Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Suszarka Bosch z funckją Home Connect

Suszarka Bosch z funckją Home Connect

Wysusz pranie jednym kliknięciem – inteligentna suszarka z pompą ciepła Bosch

Idealna suszarka powinna działać szybko i perfekcyjnie. Musi być oszczędna, łagodna dla ubrań i przyjazna dla środowiska naturalnego. A do tego dobrze, by wiedziała, jakiego suszenia potrzebują Twoje ubrania.

wash machine

Dlaczego warto mieć suszarkę?

Argumentów przemawiających za posiadaniem suszarki do ubrań jest wiele. Jednym z najczęściej powtarzających się jest to, że posiadając suszarkę możemy ograniczyć ilość prasowania ubrań. Umożliwia to faza „redukcji zagnieceń” lub wyjęcie jeszcze lekko wilgotnego prania z suszarki i rozwieszenie go do całkowitego wyschnięcia. Dodatkowo niektóre urządzenia wyposażone są w specjalny program IronAssist, który wykorzystuje parę do usuwania zagnieceń z suchych ubrań. W takiej sytuacji prasowanie często okazuję się zbędne. Związana jest z tym kolejna zaleta posiadania suszarki, czyli oszczędność czasu. Składają się na to brak konieczności rozwieszania i zdejmowania prania oraz ograniczenie ilości prasowania.

Klasyczna, rozkładana suszarka do ubrań zajmuje dużo miejsca i nie jest najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Posiadając suszarkę elektryczną zdecydowanie łatwiej zapanować nad porządkiem w mieszkaniu, dodatkowym atutem jest brak konieczności podłączenia urządzenia do wody – suszarka bębnowa potrzebuje do pracy jedynie energii elektrycznej, więc nie trzeba umieszczać jej w łazience, może być to szafa w korytarzu lub specjalna wnęka.

Suszenie może być smart

IoT to niemal nieograniczone możliwości. Przykładem na to jest system Home Connect stosowany w zaawansowanych technologicznie suszarkach do ubrań (i wielu innych urządzeniach) marki Bosch. Dzięki niemu możemy zarządzać swoim urządzeniem z dowolnego miejsca – równie dobrze z drugiej półkuli, co z kanapy w pokoju obok, na której ulokujemy się wygodnie ze smartfonem w dłoni. Urządzenia wyposażone w Home Connect można nie tylko zdalnie włączać i wyłączać. Zaawansowane funkcje aplikacji pomogą nam dobrać odpowiednie parametry uruchamianego programu, zależnie od aktualnych potrzeb. Aby korzystać z tego komfortowego udogodnienia, wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację Home Connect z funkcją Easy Start.

mobile phone

Suszarka konsultuje się z pralką

Inteligentne urządzenia marki Bosch wymieniają informacje między sobą. Dzięki temu ich użytkowanie staje się jeszcze bardziej komfortowe, a rezultaty pozostają niezmiennie perfekcyjne.

Dysponując pralką i suszarką, które zostały wyposażone w technologię Home Connect, nie musimy tracić czasu na wybieranie programu suszenia. Wystarczy skorzystać z funkcji Smart Dry, aby (bez żadnych dodatkowych urządzeń i aplikacji) pralka przesyła bezprzewodowo do suszarki dane o parametrach ostatniego cyklu prania. Na podstawie analizy wielkości załadunku, rodzaju zakończonego programu oraz charakterystyki cyklu wirowania, suszarka wybiera optymalny program suszenia. Gotowe.

Suszarka konsultuje się z pralką

Pompa ciepła – łagodna dla ubrań i domowego budżetu

Wśród suszarek marki Bosch znajdziemy urządzenia posiadające klasę energetyczną A+++. Osiągnięcie tak niskiego poziomu zużycia energii było niemożliwe w suszarkach wyposażonych w grzałki. Przełom stał się realny dzięki zastosowaniu w suszarkach marki Bosch pompy ciepła.

Tradycyjne suszarki potrzebują do skutecznego działania temperatury około 70°C. Urządzenie z pompą ciepła suszy już w temperaturze około 50°C, co pozwala zmniejszyć znacząco zużycie energii elektrycznej i zminimalizować ryzyko uszkodzenia nawet bardzo delikatnych tkanin. Znacznie ograniczenie zużycia energii czyni suszarki Bosch urządzeniami w pełni zasługującymi na miano przyjaznych dla środowiska naturalnego.

AutoClean – niezmiennie niskie zużycie energii i koniec problemów z czyszczeniem filtra

W trakcie procesu suszenia powstają mikrowłókna, które w tradycyjnych suszarkach osadzają się na filtrach oraz na wymienniku ciepła. Zaniedbanie pielęgnacji filtrów przekłada się na utrudnienia w przepływie powietrza, obniżenie skuteczności suszenia, a w następstwie wzrost zużycia energii elektrycznej.

Bosch rozwiązał ten problem w sposób zapewniający maksymalny komfort użytkownikowi i niezmiennie niskie zużycie energii. System AutoClean odprowadza mikrowłókna do specjalnego pojemnika, który należy opróżnić po około 20 cyklach suszenia. Nie musimy o tym pamiętać – urządzenie poinformuje nas, kiedy należy oczyścić kolektor. Dodatkowo, w czasie programu, kilkakrotnie oczyszczany jest wymiennik ciepła, dzięki czemu proces suszenia przebiega niezmiennie wydajnie.

Zaawansowane technologicznie suszarki marki Bosch nie zawiodą nawet największych perfekcjonistów – każdemu użytkownikowi dają maksimum satysfakcji i pewności, że rezultat zawsze będzie zgodny z oczekiwaniami. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom IoT codzienne obowiązki stają się przyjemnością.