Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Lodówka Bosch z funkcją Home Connect

Wszystko jest połączone, a Ty cieszysz się niezależnością

Sprawdzenie zawartości lodówki ze smartfona. Możliwość zmiany ustawień temperatury chłodziarki i zaplanowania mrożenia produktów poprzez aplikację. Komunikat na temat produktów w naszej lodówce, którym kończy się termin ważności. Diagnostyka urządzenia na odległość przez serwis. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić możliwość komunikowania się ze sprzętem AGD i zdalne nim zarządzanie. Dziś, w ramach Internetu Rzeczy, oferuje to technologia Home Connect.

W coraz większej liczbie polskich domów rozwiązania IoT stają się standardem. Od wyposażenia kuchni, przez zdalne sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem po systemy zabezpieczeń.

W 2020 roku

na każdą osobę na świecie przypadnie średnio prawie 7 urządzeń IoT. W 2010 roku były to niecałe 2 urządzenia.

Zajrzyjmy do kuchni, w której sprzęty są dziś inteligentniejsze niż kiedykolwiek. Weźmy na przykład taką lodówkę. Dzięki technologii IoT możesz wyrzucić do kosza listy zakupów. Inteligentne lodówki Bosch są wyposażone w dwie kamery, przekazujące zdjęcia swojej zawartości wprost na smartfona. Dodatkowo, aplikacja poinformuje Cię, że już najwyższy czas zjeść sałatę, którą włożyłeś do chłodziarki trzy dni temu. A jeżeli drzwi lodówki zostały otwarte, aplikacja natychmiast wyśle stosowne powiadomienie na smartfona.

Łącz się ze swoim domem w pracy, w sklepie – gdzie chcesz!

Centrum sterowania sprzętem AGD jest platforma Home Connect. Pozwala łączyć się urządzeniom z Internetem (poprzez sieć Wi-Fi), z innymi urządzeniami oraz z aplikacją na smartfonie. Tak powstaje ekosystem aplikacji, pozwalający sterować coraz większą liczbą urządzeń w domu. Ale oprócz zdalnego sterowania sprzętami, użytkownik ma dostęp m.in. do przepisów kulinarnych czy usług partnerskich.

Wygodę Home Connect łatwo docenić także podczas gotowania. Dzięki tej technologii, płyta grzewcza i okap Bosch są idealnie zsynchronizowane. Okap nie tylko włącza się automatycznie po uruchomieniu płyty, ale też dostosowuje odpowiedni program do intensywności zapachów przyrządzanych potraw. Ty nie musisz nawet pamiętać, aby go wyłączyć. Zrobi to sam, gdy zakończy pracę.

Po gotowaniu z reguły trzeba pozmywać. Jeżeli siedzisz już wygodnie na sofie oglądając ulubiony serial, nie musisz wstawać, aby włączyć zmywarkę. Dzięki funkcji Easy Start zmywarka doradzi Ci, jaki program zmywania najlepiej wybrać, analizując stopień zabrudzenia i rodzaj naczyń.

Zarządzaj swoim domem, monitoruj, planuj i oszczędzaj

Im więcej urządzeń połączonych jest ze sobą za pomocą sieci internetowej, tym więcej zadań możesz zaplanować lub wykonać nie będąc fizycznie w domu. Dzięki Home Connect pralka i suszarka mogą wymieniać się informacjami po to, by dobierać optymalne parametry suszenia. Więcej o tych rozwiązaniach dowiesz się tutaj.

Wprowadzenie technologii IoT na nowo definiuje dotychczasowe czynności domowe. Nie musisz być fizycznie w domu, aby zrobić pranie. Dzięki technologii IoT możesz sterować pralką zdalnie – np. uruchomić urządzenie w drodze do biura czy domu i monitorować proces prania. Co więcej możesz zdalnie przeprowadzić diagnostykę na wypadek jakiejkolwiek usterki. Po powrocie do domu, wystarczy tylko wyciągnąć czyste ubrania z bębna.

Home Connect

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Sztuczna inteligencja w domu może budzić obawy wielu miłośników technologii, ale posiadacze systemu Home Connect mogą czuć się bezpiecznie. System posiada certyfikat bezpieczeństwa TÜV TRUST IT, jaki jest nadawany systemom bankowości elektronicznej.

To, ile czasu oszczędzamy i ile niezależności zyskujemy, dzięki połączonym urządzeniom Home Connect, jest prawdopodobnie nie do policzenia. My wiemy, że warto oddawać powtarzalne procesy maszynom, a samemu cieszyć się życiem i mniejszą liczbą codziennych obowiązków, nie tracąc jednocześnie pełnej kontroli nad najważniejszym miejscem w życiu – domem. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, by przed wyjściem z domu aktywować zdalne włączanie sprzętów. Reszta zrobi się sama.

* Cisco IBSG, April 2011
https://www.cisco.com/c/dam/en_us/about/ac79/docs/innov/IoT_IBSG_0411FINAL.pdf