Elektronarzędzia Bosch BITURBO

Elektronarzędzia Bosch BITURBO

Seria elektronarzędzi BITURBO marki Bosch to najnowsze rozwinięcie oferty sprzętu dla użytkowników profesjonalnych, wymagających bezkompromisowej jakości, mocy i komfortu pracy.

Modele te wyposażone są w nowe wydajne, bezszczotkowe silniki, które pełnię swojej mocy mogą rozwinąć dzięki wprowadzonym w 2019 roku akumulatorom ProCore 18V – to połączenie tych dwóch elementów właśnie nazywane jest BITURBO. Warto dodać, że zapewnia ono profesjonalistom wydajność porównywalną do elektronarzędzi sieciowych o mocy do 1800W!

Moc elektronarzędzi Bosch BITURBO

Bezprzewodowe urządzenia oferują moc porównywalną do zasilanych z sieci energetycznej odpowiedników. W ramach serii BITURBO, Bosch wprowadził szlifierki kątowe, pilarki tarczowe i młoty udarowo-obrotowe.

Seria BITURBO wzbogaca ofertę bezprzewodowych elektronarzędzi Bosch o zagłębiarkę, piły ukośnice oraz niebawem mocne młoty z mocowaniem SDS-max.

Narzędzia zostały stworzone z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, lecz doskonale sprawdzą się w każdych okolicznościach, dlatego przeznaczone są przede wszystkim dla profesjonalistów, którzy cenią bezprzewodową swobodę połączoną z wydajnością elektronarzędzi sieciowych.

BITURBO: Wydajny silnik bezszczotkowy i ProCore 18V

Sekret mocy i niezawodności narzędzi BITURBO to połączenie wydajnych, bezszczotkowych silników z magnesem neodymowym, a także zasilających je akumulatorów ProCore 18V. Wysokoprądowe akumulatory o pojemności 8,0 i 12,0 Ah są gwarancją wydajnej i długiej pracy. W ofercie znajdują się także kompaktowe modele o pojemności 4Ah – idealne do wkrętarek i mniejszych szlifierek. Pomimo wprowadzenia nowego źródła zasilania została zachowana kompatybilność akumulatorów Pro Core w ramach systemu Bosch Professional 18 V. Oznacza to, że narzędzia BiTurbo można zasilać standardowymi akumulatorami litowo-jonowymi z linii Bosch Professional, a akumulatory ProCore są kompatybilne z każdym elektronarzędziem Bosch Professional 18V.

Portfolio elektronarzędzi BITURBO

Moc i wolność bez przewodów

Możliwość rezygnacji z zasilania sieciowego jest bardzo przydatna we wszelkich pracach budowlanych i instalacyjnych. Najbardziej użyteczne są w miejscach, w których nie ma możliwości skorzystania z sieci energetycznej. Zyskując swobodę pracy, nie rezygnujemy z wydajności: bezprzewodowe elektronarzędzia dysponują osiągami równymi sieciowym odpowiednikom o mocy do 1 800 W.

Nawet mając możliwość pobierania energii z sieci, wielu użytkowników woli korzystać z elektronarzędzi akumulatorowych. Dzięki nim unikniemy uciążliwego plątania się i ryzyka przypadkowego uszkodzenia przewodu zasilającego. Nie będą potrzebne dziesiątki metrów przedłużacza, który ogranicza swobodę poruszania się i operowania narzędziem. Jest to szczególnie ważne przy pracach na drabinie czy robotach instalacyjnych, które wymagają częstego przemieszczania się.

Portfolio elektronarzędzi BITURBO

Aktualnie oferowany zestaw elektronarzędzi Bosch BITURBO tworzą pilarki tarczowe, ukośnice, zagłębiarki, szlifierki kątowe, w tym modele z innowacyjnym systemem wymiany osprzętu X-Lock, a niebawem wprowadzone zostaną także młoty udarowo-obrotowe. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na ukośnicę GCM 18V-216, która posiada moc analogiczną do 1 600 W sieciowego odpowiednika i oferuje możliwość wykonywania cięć o maksymalnej głębokości 70 mm. Drugi, mocniejszy model GCM 18V-305 gwarantuje większą głębokość cięcia w porównaniu do modelu GCM 18V-216, większą moc odpowiadającą mocy 2000 W narzędzia sieciowego. Model GCM 18V-305 oferuje także ulepszoną i opatentowaną przez Bosch funkcję posuwu pozwalającą na łatwość obsługi i precyzję cięcia.

Do prac w drewnie dedykowane są także bardzo mocna i lekka ręczna pilarka tarczowa GKS 18V-68 CG oraz zagłębiarka GKT 18V-52 GC, niezastąpiona przy precyzyjnych pracach stolarskich. Zagłębiarką Bosch można wykonać cięcie już w odległości 11 mm od ściany, a jej uchwyt ułatwia cięcie pod kątem.

Hitem wśród profesjonalistów są bezprzewodowe szlifierki kątowe GWS 18V-15 SC oraz wersja z systemem X-Lock – GWX 18V-15 SC. Urządzenia z serii BITURBO oferują o 50% szybsze cięcie w stosunku do kątówek akumulatorowych poprzedniej generacji. Na uwagę zasługują też liczne systemy bezpieczeństwa, w tym m.in. szybki hamulec X-Brake oraz technologia Drop Control, która automatycznie zatrzymuje silnik, gdy upuszczana szlifierka uderza o podłoże.

50%

szybsze cięcie w stosunku do kątówek akumulatorowych poprzedniej generacji

Portfolio elektronarzędzi BITURBO

Największymi urządzeniami w zestawie będą wprowadzane w tym roku młoty udarowo-obrotowe obsługujące wiertła i dłuta systemu SDS-max. Energia udaru 12,5 J zapewnia dużą skuteczność nawet w intensywnych pracach rozbiórkowych i instalacyjnych. Młoty wyposażone są w technologię Soft Start, która zapewnia wolny rozruch, bez uderzenia od razu z pełną mocą i bez charakterystycznego nagłego szarpnięcia. Efektem jest poprawa precyzji i bezpieczeństwa pracy. Bosch Professional planuje także wzbogacenie serii BITURBO o lżejsze młoty udarowe SDS Plus.

Wszystkie elektronarzędzia z serii BITURBO posiadają zabezpieczenie przed nagłym odrzutem. W przypadku zablokowania wiertła czy tarczy tnącej w obrabianym materiale, funkcja KickBack Control w ułamku sekundy zatrzymuje silnik. W ten sposób zapobiega gwałtownemu szarpnięciu i redukuje ryzyko urazów lub zniszczenia obrabianych materiałów.

Komfort i niezawodność na lata

Zakup elektronarzędzi BITURBO jest inwestycją polecaną szczególnie dla profesjonalistów z branży przemysłowej, budowlanej czy stolarskiej. Technologię BITURBO docenią profesjonaliści, którzy potrzebują jednocześnie pracować bez uciążliwych przewodów oraz z mocą i wydajnością odpowiadającą modelom sieciowym.

Ta grupa profesjonalistów doceni bezkonkurencyjną moc i wydajną pracę elektronarzędziami przy ekstremalnych obciążeniach.