Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Bosch EasyControl

Aplikacja EasyControl

Twój dom wita Cię ciepło już od progu

Indywidualne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. System, który automatycznie wyczuwa Twoją obecność. Niemożliwe? Teraz jak najbardziej wykonalne! Sprawdź możliwości inteligentnego systemu zarządzania ogrzewaniem – Bosch EasyControl.

EasyControl – połącz urządzenia i żyj wygodnie!

Optymalne zarządzanie temperaturą w domu ma duże znaczenie. Od odczuwanego komfortu cieplnego zależy Twoje samopoczucie i zdrowie. System Bosch EasyControl to koncepcja, która łączy w sobie wygodę, efektywność, oszczędność i design. Podstawą systemu jest regulator CT200 oraz... internet, dzięki któremu system komunikuje się bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi. CT200 steruje pracą kotła grzewczego. Jeżeli kocioł wyposażony jest w magistralę EMS2 nie potrzebujesz nic więcej, aby zarządzać temperaturą w domu. Jeśli posiadasz inny typ kotła, nic straconego! Regulator będzie z nim współpracować dzięki specjalnemu adapterowi, który pozwala na konwersję sygnału między EasyControl CT200 a kotłem bez EMS2. Proste i użyteczne!

Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, jeżeli wyposażysz swoje grzejniki w elektroniczne głowice termostatyczne Bosch ETRVs. Dzięki temu można ustawić do 19 stref z indywidualnymi temperaturami i programami czasowymi. Innymi słowy, 19 pomieszczeń w Twoim domu może mieć własne zakresy temperatur i harmonogramy ogrzewania. Nareszcie możesz zasypiać w chłodniejszej sypialni, oglądać telewizję w optymalnie ogrzanym salonie, a po wyjściu spod prysznica czuć przyjemne ciepło w łazience. W nocy praca kotła zostaje ograniczona, ale rano, tuż przed Twoim przebudzeniem, system obudzi do życia centralne ogrzewanie, dzięki czemu wstając rano z łóżka będzie Ci po prostu ciepło. O niczym nie musisz pamiętać, bo system Bosch EasyControl zajmuje się wszystkim. Nie robi tylko kawy :)

dom

Ekologia i oszczędności

Wybierając inteligentny system do sterowania ogrzewaniem, możesz też zadbać o środowisko. Wbudowana w CT200 funkcja wykrywania obecności domowników, pozwala ograniczyć zużycie ciepła. Reagowanie na warunki pogodowe, dzięki dostępowi do danych meteorologicznych, automatyczne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu i dostosowanie mocy kotła do zmiennych strat i zysków ciepła podnosi efektywność energetyczną budynku. Wypracowuje podwójne oszczędności: finansowe – mniejsze rachunki oraz środowiskowe – mniej zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

5%

o tyle regulator EasyControl poprawia efektywność energetyczną ogrzewania w domu przy współpracy z minimum trzema głowicami termostatycznymi Bosch ETRVs

dom 3

Rewolucja cieplna, którą pokochasz za wygodę i design

Funkcje sterowania temperaturą, indywidualne strefy ogrzewania oraz bezprzewodowe łączenie się z kotłem to tylko część możliwości Bosch EasyControl. Regulator CT200 nie pozwoli, abyś zmarzł, gdy niespodziewanie wrócisz do domu Ty lub ktoś z domowników. Dzięki zintegrowanej funkcji wykrywania obecności, system wie, gdy ktoś znajduje się w domu. To pozwala mu natychmiast rozpocząć jego ogrzewanie do zaprogramowanej temperatury. Nie musisz myśleć o odkręcaniu termostatów czy nawet aktywowaniu systemu. Natomiast jeśli wszyscy użytkownicy opuszczą dom, system automatycznie obniży temperaturę ogrzewania. Dzięki funkcji wykrywania obecności Bosch EasyControl może obniżyć zużycie energii nawet o 25% – samodzielnie!

mobile phone

Integracja z Amazon Alexa i Google Home

Już wkrótce integracja z Amazon Alexa i Google Home pozwoli na wydawanie systemowi ogrzewania centralnego poleceń głosowych. Programowanie oraz obsługa systemu są bardzo łatwe i intuicyjne. Można to zrobić z poziomu dotykowego wyświetlacza na regulatorze lub za pomocą aplikacji Bosch EasyControl na smartfony i tablety (dostępnej bezpłatnie dla systemów Android i iOS). Aplikacja pozwala też na zdalne sterowanie i kontrolowanie domowego systemu ogrzewania. Regulator zarządza pracą kotła i czasami podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz pracą grzejników wyposażonych w dedykowane głowice termostatyczne. Dzięki sieci WLAN regulator łączy się z aplikacją mobilną EasyControl.