Icon--AD-black-48x48Icon--address-consumer-data-black-48x48Icon--appointment-black-48x48Icon--back-left-black-48x48Icon--calendar-black-48x48Icon--Checkbox-checkIcon--clock-black-48x48Icon--close-black-48x48Icon--compare-black-48x48Icon--confirmation-black-48x48Icon--dealer-details-black-48x48Icon--delete-black-48x48Icon--delivery-black-48x48Icon--down-black-48x48Icon--download-black-48x48Ic-OverlayAlertIcon--externallink-black-48x48Icon-Filledforward-right_adjustedIcon--grid-view-black-48x48Icon--info-i-black-48x48Icon--Less-minimize-black-48x48Icon-FilledIcon--List-Check-blackIcon--List-Cross-blackIcon--list-view-mobile-black-48x48Icon--list-view-black-48x48Icon--More-Maximize-black-48x48Icon--my-product-black-48x48Icon--newsletter-black-48x48Icon--payment-black-48x48Icon--print-black-48x48Icon--promotion-black-48x48Icon--registration-black-48x48Icon--Reset-black-48x48share-circle1Icon--share-black-48x48Icon--shopping-cart-black-48x48Icon--start-play-black-48x48Icon--store-locator-black-48x48Ic-OverlayAlertIcon--summary-black-48x48tumblrIcon-FilledvineIc-OverlayAlertwhishlist

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”.

Przyszłość

Edukacja wg Bosch: Przyszłość to technologia.

Dyskusja na temat kształcenia dzieci budzi wiele emocji.

Na szczęście oprócz pytań na temat podstawy programowej i ilości zadań domowych coraz głośniej mówi się także o kierunku, w jakim powinna rozwijać się edukacja. W dyskusjach tych istotne miejsce zajmuje szybki rozwój nowoczesnych technologii oraz związane z nimi kompetencje.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, w zawodach przyszłości najważniejsza będzie znajomość technologii oraz kreatywność. Dlatego, żeby ułatwić dzisiejszemu młodemu pokoleniu start w zawodowe życie, powinniśmy już teraz skupić się na rozwijaniu właśnie tych aspektów.

Między innymi taka myśl przyświecała firmie Bosch, gdy w 2011 roku uruchamiała w Polsce Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha. Projekt, organizowany w Warszawie i Wrocławiu dla uczniów w wieku 13-15 lat, ma na celu rozwijanie w młodych ludziach zainteresowania przedmiotami ścisłymi i zachęcenie ich do tworzenia własnych projektów wynalazków.

50

tyle zajęć odbywa się w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha w ciągu roku

Na czym polega Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha?

Każda edycja składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich są warsztaty kreatywne dla uczniów, które prowadzą studenci z uczelni technicznych. Co roku odbywa się ponad 50 zajęć poświęconych takim zagadnieniom jak np. robotyka, projektowanie w 3D, budowa i zastosowanie dronów czy materiały kompozytowe wykorzystywane w bolidach.

W drugim etapie uczniowie tworzą własne wynalazki. Dotychczas powstały takie rozwiązania jak np. damska torebka z podświetlanym wnętrzem (umożliwiająca szybkie odszukanie potrzebnych rzeczy), samojezdna walizka poruszająca się za właścicielem, czy choćby inteligentne ochraniacze na łokcie i kolana dla użytkowników skate parków.

Tworzone w ramach Akademii Wynalazców prototypy są następnie oceniane przez jury, a twórcy najlepszych wynalazków są nagradzani.

Przyszlosc Bosch Junkers

Junkers szkoli – technologie przyszłości w branży grzewczej

Akademia Wynalazców to nie jedyny program przygotowujący młodych ludzi do pracy z technologiami przyszłości. Taką możliwość daje też program edukacyjny Junkers Szkoli, którego piąta edycja rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku.

W ramach tego programu firma Bosch przekazuje uczniom średnich szkół technicznych wiedzę o najnowszych technologiach wykorzystywanych w systemach grzewczych. Promuje też zawód instalatora tego typu rozwiązań.

Program prowadzony przez specjalistów marki Junkers-Bosch szkoli nauczycieli szkół technicznych z całej Polski z najnowszych osiągnięć w dziedzinie technik grzewczych i przygotowuje ich do przekazania zdobytej wiedzy podopiecznym.

Zadaniem nauczycieli jest przygotowanie uczniów do testów z trzech obszarów wiedzy (techniki kondensacyjnej, solarnej i pomp ciepła). Uczniowie, którzy zdobędą najlepsze wyniki, zapraszani są na dalsze szkolenia w Centrach Szkoleniowych Junkers-Bosch i mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród, m.in. elektronarzędzi i voucherów na kursy i egzaminy SEP, koniecznych do rozpoczęcia kariery w zawodzie instalatora lub serwisanta urządzeń grzewczych.

Dlaczego takie doświadczenia są cenne?

Postępujący rozwój technologiczny wymaga od nas nowych kompetencji. Z tego powodu, jednym z głównych celów przyświecających projektom edukacyjnym Bosch jest zainteresowanie młodych ludzi techniką i przedmiotami ścisłymi w praktyce. Teoretyczne lekcje matematyki, fizyki i techniki zamieniają się w interesujące warsztaty, w czasie których tworzą się nowe pomysły i rozbudza pasja. Pasja, którą w przyszłości uczniowie będą mogli rozwinąć, uzupełnić wiedzą i pomagać w zmienianiu świata na lepsze.

Przyszłosc