Przejdź do głównej zawartośc
Bosch w Polsce

Żyj w zgodzie z naturą dzięki urządzeniom AGD marki Bosch

Żyj w zgodzie z naturą dzięki urządzeniom AGD marki Bosch

Żyj w zgodzie z naturą dzięki urządzeniom AGD marki Bosch

Kiedy zmiany klimatyczne zachodzą w tak błyskawicznym tempie, trzeba reagować. Zmieniaj otaczającą rzeczywistość wybierając marki, które poprzez nowoczesne technologie działają na rzecz ochrony klimatu i zasobów naturalnych. Troska o ekologię jest zawsze dobrym pomysłem!

Nie marnuj żywności #LikeABosch

Technologia próżniowa jest szeroko stosowana w przemyśle spożywczym, aby wydłużyć czas przechowywania żywności i jej świeżości bez dodatkowych konserwantów. Teraz możesz cieszyć się nią w domu! Dostępne są dwa rodzaje urządzeń – blender kielichowy VitaMaxx oraz blendery ręczne ErgoMixx i MaxoMixx wyposażone w specjalne akcesoria. Systemy próżniowego przetwarzania i przechowywania marki Bosch pomogą lepiej gospodarować zasobami składników i gotowych potraw. Jak to działa? Usunięcie większości powietrza (wraz z tlenem) z pojemnika albo woreczka próżniowego ogranicza rozwój bakterii i grzybów, co przekłada się zachowanie świeżości nawet na 2 razy dłużej.* To także prosty sposób na bardziej aromatyczne mięsa, ryby czy warzywa - marynaty i przyprawy przenikają głębiej i szybciej. Co więcej, mrożenie żywności w warunkach próżni wspomaga utrzymanie naturalnej wilgoci wewnątrz mrożonki i zapobiega jej powierzchniowemu wysuszaniu czy też krystalizacji lodu na powierzchni. Jedz zdrowo i przechowuj mądrze!

* W porównaniu z przechowywaniem tradycyjnym. Testy wykonane przez niezależne laboratorium 09.2018.

VitaFresh – zachowaj dłuższą świeżość jedzenia

Przekraczamy termin przydatności do spożycia, robimy zbyt duże zakupy i przechowujemy składniki w zły sposób. To najczęstsze przyczyny marnowania żywności*. Chłodziarko-zamrażarki Bosch z technologią Home Connect prześlą na Twój telefon dokładne zdjęcia produktów, kiedy będziesz już w sklepie. Dwie kamery, które znajdują się w chłodziarce, rozpoznają rodzaj żywności. Aplikacja określa termin przydatności do spożycia i dodaje sery, mięso czy jogurty do listy zapasów. W odpowiednim czasie przypomni Ci także, że już najwyższy czas je wykorzystać. Z kolei dzięki specjalnej szufladzie VitaFresh, która tworzy idealne warunki przechowywania, Twoje produkty pozostaną świeże nawet do 2 razy dłużej, a Ty zyskasz więcej czasu na to, by spożytkować je w kuchni.

* Każdy Polak marnuje rocznie 247 kg żywności. Jesteśmy na 5. miejscu w UE, https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/marnowanie-zywnosci-w-polsce/1fkhng5

Gotuj i zyskaj czas na przyjemności

Smaczne dania? Ich przygotowanie nie musi zajmować kilku godzin. Jeśli przepadasz za stekami, wiesz doskonale, że podczas smażenia najważniejsza jest idealna temperatura. Zbyt wysoka spowoduje, że nawet najlepszy stek zostanie usmażony zbyt szybko lub będzie przypalony. Bez względu na to, jakie lubisz najbardziej – słabo, średnio czy dobrze wysmażone – przygotowywanie mięsa nie może być już prostsze. Kiedy Ty zajmujesz się czymś innym, czujnik PerfectFry w płycie indukcyjnej marki Bosch stale kontroluje temperaturę podczas smażenia i precyzyjnie ją reguluje. Doskonały smak i oszczędność czasu w jednym.

Płytę indukcyjną połączysz z Home Connect, czyli aplikacją na smartfony i tablety. To prawdziwa skarbnica przepisów, także tych sezonowych, które z poziomu aplikacji wyślesz bezpośrednio na urządzenie.

Oszczędzaj wodę i energię w swoim domu

Suszarki do ubrań marki Bosch z systemem AutoClean i pompą ciepła to perfekcyjne rozwiązanie dla osób żyjących w zgodzie z naturą i dbających o swoje ubrania! Urządzenie nie tylko minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanin, ale również oszczędza energię elektryczną. Wszystko za sprawą suszenia w temperaturze 50°C – to o 20°C mniej niż w przypadku tradycyjnych suszarek. Ponadto wszystkie mikrowłókna, zamiast osadzać się na filtrach i wymienniku ciepła, gromadzą się w dedykowanej szufladzie, którą należy opróżniać jedynie 8-10 razy w roku lub po maksymalnie 20 cyklach.

blizej

Innym sposobem na oszczędzanie naturalnych zasobów będzie zakup pralki z inteligentnym systemem dozowania i-Dos. Specjalne sensory wyliczają dokładnie, jak dużo wody, energii i detergentu oraz płynu do zmiękczania tkanin potrzebuje Twoja pralka. A kiedy połączysz ją z aplikacją Home Connect, otrzymasz przypomnienie o konieczności zakupu płynu do prania.

Zmywaj #LikeABosch

Myślisz o naszej planecie, a przy tym nie chcesz martwić się o rachunki za prąd? Zmywarka Bosch o klasie energetycznej A+++ z technologią Zeolithdo zabudowy lub wolnostojąca – to ekstraklasa wśród sprzętów, dzięki którym zaoszczędzisz wodę oraz energię elektryczną. Zmywarki wyposażono w Zeolit – minerał, który gromadzi wilgoć i ciepło w trakcie mycia naczyń, a później oddaje je podczas suszenia. Dzięki temu proces ten jest bezpieczny dla szkła, szybki i energooszczędny. By oszczędzić czas i jeszcze łatwiej zarządzać zmywarką, skorzystaj z Home Connect. Aplikacja poinformuje Cię, gdy skończą się tabletki do zmywarki i podpowie perfekcyjne ustawienia dla danego załadunku.

Nasze codzienne wybory nie pozostają bez znaczenia dla środowiska, dlatego warto dokonywać ich świadomie. Urządzenia, z których tak często korzystamy, mają realny wpływ nie tylko na klimat, ale też na nasze zdrowie. Warto więc zatroszczyć się o siebie oraz planetę i dokonywać mądrych wyborów – również tych żywieniowych. Co ważne, mogą nam w tym pomóc odpowiednio dobrane urządzenia.

Na co zatem zwrócić uwagę kupując nowy sprzęt? Oczywiście na klasę energetyczną, a także szereg funkcji, które pozwolą Ci oszczędzać energię, wodę, czas i pieniądze. Istotne są również nowoczesne technologie, takie jak Home Connect, które nie tylko ułatwią obsługę urządzeń, ale również wykonają za Ciebie wiele czynności, a nawet pomogą w zakupach. Dodatkowym atutem będą rozwiązania, które zatroszczą się o Twoje zdrowie, na długo utrzymując świeżość produktów spożywczych i wzbogacając posiłki w solidną dawkę witamin. A to wszystko w trosce o planetę, zdrowie i łatwość użytkowania. Żyj w zgodzie z naturą dzięki technologii marki Bosch.