Technologia bliżej Ciebie

Tworzenie połączeń między urządzeniami, usługami i ludźmi, wymiana
i analiza danych oraz poprawa komfortu życia - taka idea stoi za jedną
z najważniejszych koncepcji naszych czasów, czyli Internetem rzeczy
(IoT, Internet of Things).

Dla Bosch, koncepcja łączenia świata wirtualnego z realnym to nie tylko technologia i biznes, ale przede wszystkim integralna część naszego życia. Integracja przy pomocy internetu ułatwia mobilność, kształtuje miasta przyszłości, sprawia że domy i miasta są bardziej inteligentne, a przemysł bardziej efektywny. Bosch kształtuje wszystkie obszary zintegrowanego świata i pracuje nad technologiami poprawiającymi jakość codziennego życia.

Poznaj 7 naszych produktów, które wprowadzą Cię w świat IoT

kosiarka Indego

Robot koszący Indego od Bosch

Jeżeli można odkurzyć dom za pośrednictwem aplikacji, to czy można skosić trawę zdalnie? Już tak! Robot koszący Indego od Bosch nie tylko kosi trawę, ale nawet sam wie, kiedy i jak najlepiej to zrobić!
Zielony i równo przycięty trawnik przed domem to marzenie wielu użytkowników ogrodów. Koszenie trawy to jednak zajęcie pracochłonne, wymagające czasu i wysiłku. Indego pozwoli Ci utrzymać perfekcyjny trawnik bez Twojego udziału. Wszystko dzięki technologii Internetu Rzeczy (IoT)!

Bosch EasyControl

Bosch EasyControl

Twój dom wita Cię ciepło już od progu. Indywidualne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. System, który automatycznie wyczuwa Twoją obecność. Niemożliwe? Teraz jak najbardziej wykonalne! Sprawdź możliwości inteligentnego systemu zarządzania ogrzewaniem – Bosch EasyControl.

BSH - suszarka

Suszarka Bosch z funkcją Home Connect

Wysusz pranie jednym kliknięciem – inteligentna suszarka z pompą ciepła Bosch. Idealna suszarka powinna działać szybko i perfekcyjnie. Musi być oszczędna, łagodna dla ubrań i przyjazna dla środowiska naturalnego. A do tego dobrze, by wiedziała, jakiego suszenia potrzebuje Twoje pranie.

Automated Valet Parking

Automated Valet Parking

Zaparkuj auto za pomocą aplikacji. Koniec z wymagającym manewrowaniem i stresującą gimnastyką podczas parkowania samochodu. Teraz samochód zaparkuje sam. A to wszystko za sprawą pierwszej na świecie w pełni zautomatyzowanej funkcji parkowania, opracowanej przez firmy Bosch i Daimler.

In-Store Analytics - analiza obrazu

In-Store Analytics - analiza obrazu

Analizuj zachowania klientów swojego sklepu i zwiększaj sprzedaż
z systemem In-store Analytics od Bosch. Systemy monitoringu wizyjnego w obiektach handlowych kojarzone są najczęściej z ochroną ludzi
i mienia. Okazuje się, że monitoring może też bardzo skutecznie wspierać procesy biznesowe. System analizy obrazu In-store Analytics, opracowany przez firmę Bosch, pozwala monitorować i analizować ruch klientów w sklepie. Dzięki temu stał się skutecznym narzędziem maksymalizacji wyników sprzedaży.

Lodówki Bosch z funkcją Home Connect

Lodówki Bosch z funkcją Home Connect

Sprawdzenie zawartości lodówki ze smartfona. Możliwość zmiany ustawień temperatury chłodziarki i zaplanowania mrożenia produktów poprzez aplikację. Komunikat na temat produktów w naszej lodówce, którym kończy się termin ważności. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić możliwość komunikowania się ze sprzętem AGD i zdalne nim zarządzanie. Dziś, w ramach Internetu Rzeczy, oferuje to technologia Home Connect.

Fabryka przyszłości - Przemysł 4.0.

Fabryka przyszłości - Przemysł 4.0

Przemysł 4.0. – rozpoczęła się czwarta rewolucja przemysłowa.
W fabryce przyszłości jedynymi stałymi elementami będą ściany, dach
i podłoga. Tradycyjne linie produkcyjne zastąpi zestaw modułów, które samodzielnie będą zestawiały się w taki sposób, aby jak najszybciej zrealizować napływające od klientów zamówienia. Science fiction?
Raczej całkiem bliska przyszłość!

3 obszary IoT w Boschu